Liigu edasi põhisisu juurde

TAI uurib elanike teadlikkust uue koroonaviiruse osas

Uudis

TAI saatis Eesti elanike meiliaadressidele välja 12 000 uuringukutset, et hinnata ja analüüsida, milline on inimeste teadlikkus, hoiakud ja arusaamad seoses uue koroonaviirusega. Uuringu tulemused on abiks epidemioloogilise olukorra hindamiseks.

Uuringu eesmärk on välja selgitada rahvastikurühmad, kelle teadlikkus on madalam, kelle ligipääs teabele on piiratud ja kelle käitumine võib suurendada nakkuse levikut. „Samuti soovime hinnata kas tänased sõnumid on inimesteni jõudnud ja kas nad käituvad vastavalt teadmistele ning millised on nende kokkupuuted uue haigusega,“ selgitas TAI uimastite ja nakkushaiguste epidemioloogia osakonna juhataja Sigrid Vorobjov.

Uuringu tulemused aitavad hinnata olukorda, et luua tõenduspõhine alus uue koroonaviiruse leviku ja sellest tuleneva haiguse ennetamisele suunatud poliitikate kujundamiseks ja vajadusel kiireks eriolukorra ümberhindamiseks Eestis.

Uuring toimub veebiküsitlusena, mille täitmine võtab aega 15 minutit ning vastata saab kirja saamisest nädala jooksul. Uuringust kutsutakse vabatahtlikkuse alusel osa võtma 12 000 inimest üle Eesti. Valim on moodustatud rahvastikuregistri loendi alusel juhusliku valikuna 18–79 aastastest Eesti elanikest.

Andmete kogumiseks vajalike isikuandmete haldamisel jälgitakse kõiki andmekaitse ja hea teadustava põhimõtteid. Uuringu tulemused avaldatakse üldistatult. See tähendab, et vastaja nime ning e-posti aadressi kasutatakse vaid küsimustiku saatmiseks, vastuseid ei seostata vastaja isikuga.

Sõltuvalt puhangu kestusest on plaanis uuringut võimalusel korrata samadel inimestel teatud aja möödudes, et hinnata muutust üle aja.

Kui uuringu kutse saanud inimesel tekib küsimusi, on tal võimalik pöörduda uuringu korraldajate poole e-kirja covid19.uuring@tai.ee või telefoni 5385 5232 teel tööpäeviti kl 10–12.