Liigu edasi põhisisu juurde

TAI alkoholitarvitamise vähendamist toetava internetipõhise programmiga „Selge“ on liitunud üle 1500 kasutaja

Uudis

Eriolukorra tõttu muutunud töörutiin ja tekkinud ebakindlus tuleviku ees suurendavad stressi ja ärevust, mille tõttu võivad inimesed kodudes rohkem napsitada. Samal ajal suurenes inimeste valmisolek tegeleda oma harjumuste muutmise ning tervise hoidmisega.

Pisut üle kuu ajaga on programmiga liitunud rohkem kui 1500 inimest, mis kinnitab, et programm on vajalik ja kasutajad on „Selge“ hästi vastu võtnud.

Programm „Selge“ on suunatud kõigile, kes soovivad oma alkoholitarvitamise harjumust muuta – tarvitada alkoholi vähem või üldse lõpetada. Programm on anonüümne, tasuta. Kasutada saab programmi nii eesti kui vene keeles.

Programmi abil saab õppida teraapiatehnikatel tuginevaid oskusi, mis aitavad vähendada alkoholitarvitamist, mõista oma käitumismustrite tagamaid ja teha nende muutmiseks vajalikke harjutusi. Osalejail tuleb pidada alkoholitarvitamise päevikut, nad saavad-posti teel suunamist ja toetust ning palju muud, et samm-sammult enda poolt seatud eesmärkidele lähemale jõuda.

Programmi töötas koostöös Maailma Terviseorganisatsiooniga välja Swiss Institute for Addiction and Health Research. See on erinevate nimede all edukalt kasutusel Hollandis, Kanadas, Saksamaal, Šveitsis ja Austrias. Programmi kohandas Eesti oludele Tervise Arengu Instituut. Programmi tõhususe hindamiseks Eesti oludes viis TAI 2019. aastal läbi programmi  mõju-uuringu, mille tulemused kinnitasid, et programmi läbinud inimestel vähenesid tarvitatud alkoholikogused ja suurenes alkoholivabade päevade arv.

Programmi „Selge“ rahastab Euroopa Sotsiaalfond programmi „Kainem ja tervem Eesti“ raames.