Liigu edasi põhisisu juurde

Ajakiri Sotsiaaltöö kirjutab säilenõtkuse toetamise võimalustest

Uudis

Septembri lõpus ilmunud ajakirja Sotsiaaltöö numbris (3/2021) saab lugeda Eesti ja välisautorite artikleid, mis annavad mõtteid, kuidas suurendada oma säilenõtkust ja keeruliste olukordadega toime tulla. Tutvustatakse uusi suundi sotsiaaltöö korralduses ja eri sihtrühmade heaolu ja õigusi puudutavate uurimuste tulemusi.

Tutvu ka ajakirja sisukorraga.

Numbrile kirjutas eessõna Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö professor Karmen Toros.

Numbri persooniks on aasta sotsiaaltöötaja, hoolduskoordinaator Johanna Hollo.

Uurimused ja analüüsid

Sotsiaalministeeriumi tellimusel valminud uuringust selgus, et tervisest tulenevad tegevuspiirangud on elanikkonnas levinud ning vajadus kodus elamist toetavate teenuste järele on suur.

Kadri Kuulpaki magistritööst ilmnesid mitmed probleemid hooldekoduelanike autonoomia tagamisel.

Julia Dunets uuris oma magistritöös, kuidas saaks vältida hoolduse katkestamist hooldusperedes, artikli kaasautor on töö juhendaja Ingrid Sindi.

MTÜ Eesti Pagulasabi analüüsis tuuakse välja kitsaskohad pagulaste vaimse tervise toetamisel ning esitatakse ettepanekud selle parandamiseks.

Noored ootavad spetsialistidelt avatud ja eelarvamuseta suhtumist, selgus justiitsministeeriumi ja rakendusliku antropoloogia keskuse uuringust.

Tervise Arengu Instituudi spetsialistid panid kokku ülevaate kanepi tarvitamise ja selle reguleerimise kohta Eestis. Jagatakse ka nõu, kuidas kanepit tarvitavat inimest ära tunda ja teda abistada.

Sotsiaaltöö korraldus

Sotsiaalkindlustusamet teeb ettevalmistusi riikliku perelepitussüsteemi rakendamiseks.

Sotsiaalministeeriumil on käsil mitmed seadusemuudatused, projektid jt tegevused pikaajalise hoolduse vallas. Valminud on vanemaealiste teenusmaja kontseptsioon.

Tartu linnas tegutsetakse selle nimel, et linnarahvas oleks hea tervisega, pika elueaga ja eakad saaksid võimalikult kaua hakkama oma kodus.

Põhja-Sakala valla sotsiaalosakonna juhataja Eveli Lilleoja sõnul on sotsiaalvaldkonna arenguks vaja taristut ja hästi toetatud töötajaid.

Kuidas sotsiaaltöötajana vastu pidada?

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiooni juhatus ja aktiivsed liikmed räägivad erialase ettevalmistuse olulisusest sotsiaaltöötajale.

Tuuli-Brit Vaga sotsiaalkindlustusametist koos kommunikatsioonikonsultant Kristi Roostiga annavad lastekaitsetöötajatele nõu, kuidas suhelda meediaga.

Saame tuttavaks silmapaistvate sotsiaalvaldkonna panustajate konkursi laureaatidega.

Itaalia sotsiaaltöö uurija Alessandro Sicora arvates aitab oma emotsioonide kuulamine ja märkamine tööd paremini reflekteerida.

Monika Punová koos Tšehhi kolleegidega tutvustab sotsiaaltöötajate säilenõtkuse arendamise strateegiaid.

Agnes Verbruggen kirjutab professionaalsest eetikast ja Belgias välja töötatud mudelist, mis aitab jõuda tasakaaluka ja hästi põhjendatud otsuseni.

Kliendi kuulamine ja teadmiste koosloome pakub uut vaatenurka nii sotsiaaltöö õpetajatele kui ka praktikutele, usuvad Anna Broka ja tema kaasautorid.

Sotsiaaltöö 3/21

Sotsiaalvaldkonna spetsialistidele ning huvilistele suunatud erialaajakirja Sotsiaaltöö annab välja Tervise Arengu Instituut koostöös sotsiaalministeeriumi ja toimetuse kolleegiumi asjatundjatega. Ajakiri ilmub neli korda aastas.

Lisainfo: tel 659 3931, e-post ajakiri@tai.ee.