Liigu edasi põhisisu juurde
Sotsiaaltöö

Projekti toel pakutakse tasuta perelepitusteenust

Uudis

Partnerlussuhte lõpp esitab vanematele väljakutse luua üksteisega teistsugune suhe. Kuigi endine abikaasa või elukaaslane ei ole enam partner püsisuhtes, on ta endiselt tähtis ja asendamatu vanem lapsele.

Tihti pöörduvad lapsevanemad lapsega seotud vaidluste lahendamiseks kohtusse, kuid praktika näitab, et kohtumenetluse käigus kipuvad vanad pinged pigem süvenema. Aina enam soovitatakse vaidluste korral pöörduda just perelepitaja juurde.

Sotsiaalkindlustusameti (SKA) lastekaitse osakonna eestvedamisel alustatakse septembris pilootprojektiga, mille raames on lapsevanematel võimalus saada tasuta perelepitusteenust. Projekti eesmärk on tõsta inimeste teadlikkust perelepitusteenusest ning teha ühtlasi ettevalmistusi riikliku perelepitussüsteemi rakendamiseks.

SKA partneriteks on 15 kohalikku omavalitsust, kes soovivad hakata teenuse teerajajaks: Sillamäe, Tartu, Rakvere ja Viljandi linnavalitsus ning Jõhvi, Elva, Türi, Viru-Nigula, Võru, Valga, Saarde, Rae, Harku ja  Jõgeva vallavalitsuPerelepituse logos.

Perelepitusteenust osutavad spetsialistid, kes saavad väljaõppe riiklikul perelepituse aluskoolitusel.

Huvi korral võta ühendust perelepituse koordinaatori Liilia Männiga: liilia.mand@sotsiaalkindlustusamet.ee või 5886 2296.