Liigu edasi põhisisu juurde
Sotsiaaltöö

Ligipääsetava turismi infopäev

Uudis

Tartu Ülikooli Pärnu kolledž ja Pärnu muuseum kutsuvad huvilisi intellektipuudega inimestele mõeldud ligipääsetava turismi infopäevale.


Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis on lõppemas rahvusvaheline Euroopa Komisjoni ERASMUS+ programmi projekt „Mindful Tourism Services for Mentally Disordered People” (MINDTOUR) ehk „Toetavate turismiteenuste loomine intellektipuudega inimestele”. Projekt on kestnud kaks aastat. Selle käigus on valminud käsiraamat muuseumitele ja teistele turismivaldkonnas tegelevatele ettevõtetele sellest, kuidas muuta teenused intellektipuudega inimestele paremini mõistetavaks ja nauditavamaks. Ligipääsetavuse teema on muutumas üha aktuaalsemaks ning sellega tegeletakse järjest enam. Siiski sageli seostatakse ligipääsetavust erivajadustega inimestele rohkem liikumis- või meelepuuetega. Intellektipuudega arvestamist teadvustatakse vähem, mistõttu projektis sellele just tähelepanu pööratigi.

Projektimeeskond ehk TÜ Pärnu kolledž ja Pärnu Muuseum (Eesti), Läti Ülikool ja Zeit Hotel (Läti) ning Thomas More’i ülikool (Mechelen-Antwerpen) ja Dr Guislain’i muuseum (Belgia) kutsuvad kõiki huvilisi projektitulemusi tutvustavale üritusele Pärnu muuseumisse 28. novembril kell 12.00–16.00. Üritus on tasuta, lisainfo on leitav aadressilt: https://sisu.ut.ee/mindtour.

Täpsema lisainfo saamiseks palume ühendust võtta projektijuhi Liina Kääriga e-kirja teel: liina.kaar@ut.ee.