Liigu edasi põhisisu juurde

Tervisekaotuse Euroopa võrgustiku liikmete rahvusvaheline kohtumine TAIs

Uudis

14. ja 15. septembril võõrustas Tervise Arengu Instituut (TAI) tervisekaotuse Euroopa võrgustiku liikmete kohtumist, mille raames on Eestis ligi 70 külalist kogu Euroopast, Türgist, Armeeniast ja Lõuna-Koreast.

Sündmuse avasid TAI direktor Annika Veimer ja tervisestatistika osakonna juhataja Jane Idavain. Võrgustiku seekordsel kohtumisel olid fookuses sotsiaalne ebavõrdsus tervises, harvikhaigused, õhusaastest tingitud haigestumus ja suremus, COVID-19 tõttu tekkinud tervisekaotus ning tervisekaotuse hindamine laiemalt.

„TAI kuulumine tervisekaotuse Euroopa võrgustikku annab võimaluse jagada teadmisi ja kogemusi, mis aitab hinnata tervisekaotust põhjustavaid tegureid ja nende olulisust. Nii saame paremini planeerida vajalikke tegevusi, hinnata koormust tervishoiusüsteemile ning mõista, milline on Eesti rahvastiku tervise seisund võrreldes teiste riikidega, rääkis Jane Idavain.

Kohtumisele väga oodatud peaesineja, pikaajaliselt globaalse tervisekaotuse uuringuga (Global Burden of Disease) töötanud teadlane Theo Vos (Institute for Health Metrics and Evaluation, WA, USA) tutvustas kohtumisel värskeimaid (2021. aasta), praegu veel avaldamata globaalse tervisekaotuse uuringu andmeid, mis plaanitakse avaldada käesoleva aasta novembris.

Kohtumine toimus koostöös COST-Action Burden of Disease Europe koostööprogrammiga ja Tallinna linnaga. Tervisekaotuse Euroopa võrgustik loodi 2019. aastal ning praeguseks on võrgustik laienenud üle maailma – sellesse kuulub 430 liiget 64 riigist ning sidudes tervisevaldkonna eksperte ja teadlasi.