Liigu edasi põhisisu juurde
Sotsiaaltöö

Õppimisvõimalused 2024. aastal

Uudis

Taas on võimalik kandideerida ülikoolide ja kõrgkoolide sotsiaaltöö ja lähedastele erialadele rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse-, magistri- ning doktoriõppesse.

Tallinna ülikooli ühiskonnateaduste instituudis saab õppida bakalaureuseõppes sotsiaaltööd või sotsiaalpedagoogikat, magistriõppes sotsiaaltööd, lastekaitset või sotsiaalset ettevõtlust ning doktoriõppes sotsiaaltööd.

  • Sotsiaaltöö bakalaureuseõppes on 40 tasuta kohta ja 20 tasulist osakoormusega kohta. Õppetöö on korraldatud sessioonõppena, õppesessioonid on kümnel nädalal aastas. Sotsiaalpedagoogika bakalaureuseõppes on 25 tasuta kohta ja 20 tasulist osakoormusega kohta. Õppetöö toimub sessioonõppena.
  • Sotsiaaltöö magistriõppes on 30 tasuta kohta ja 15 tasulist osakoormusega kohta ning lastekaitse magistriõppes on 30 tasuta kohta ja 15 tasulist osakoormusega kohta. Õppetöö mõlemal erialal on korraldatud sessioonõppena, õppesessioonid on kahel nädalal kuus neljapäevast laupäevani, üldainete tunnid ja keelekursused toimuvad ka teistel aegadel. Mõlemal erialal on kandideerimisel erialase kõrghariduse puudumisel kohustus läbida tasandusmoodul. Igaks õppeaastaks kinnitatud tasandusmooduli ainete loetelu ja maht on kättesaadav ülikooli kodulehel vastuvõtutingimuste rubriigis.
  • Sotsiaalse ettevõtluse veebipõhisel tasulisel ingliskeelsel magistriõppekaval pole kohtade arv kindlaks määratud.
  • Sotsiaaltöö doktoriõppesse võetakse tänavu vastu kaks doktorant-nooremteadurit ja üks doktorant-üliõpilane. Õppetöö on korraldatud päevaõppena.

Avaldusi bakalaureuseõppesse saab esitada 14. juunist 1. juulini, magistriõppesse 1. juulini, doktoriõppesse 20. maist 1. juulini.

Lisainfo Tallinna ülikooli kodulehel.

Loe ka artiklit „Kujundades pädevaid spetsialiste: Tallinna ülikooli sotsiaalkaitse suuna õppekavade uuendused” (2024).


Tallinna ülikooli Haapsalu kolledži magistriõppekaval Kogukonnatöö vananevas ühiskonnas on 20 tasuta kohta. Õppetöö on korraldatud sessiooniõppena neljapäevast laupäevani igal teisel nädalal.

Avaldusi saab esitada 1. juulini. Vestlus Haapsalu kolledžis toimub 4. juulil.

Lisainfo kolledži kodulehel.

Loe ka artiklit „Tulge õppima kogukonnatööd vananevas ühiskonnas“ (2023).


Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudis on bakalaureuseõppekava „Infoühiskond ja sotsiaalne heaolu“ ja magistriõppekava „Kogukondade arendamine ja sotsiaalne heaolu“. 

Infoühiskonna ja sotsiaalse heaolu bakalaureuseõppekaval on 35 tasuta kohta, õpe on korraldatud päevaõppe vormis. Peaerialaks on võimalik valida kas heaolu edendamine või sotsioloogia.

Tutvu õppekavaga infotunnis 20. mail kell 16.00.

Kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu magistriõppekaval on 20 tasuta kohta, õpe on korraldatud sessioonõppena.

Tutvu õppekavaga infotunnis 11. juunil kell 16.00.

Avaldusi bakalaureuse õppesse saab esitada 12.–26. juunini, magistriõppesse kuni 26. juunini.

Loe ka artikleid „Tartu ülikooli infoühiskonna ja sotsiaalse heaolu uuendatud õppekava ootab suvel uusi tudengeid“ (2024) ja „Kogukondade arendamise ja sotsiaalse heaolu õppekava Tartu Ülikoolis. Mida, miks ja kellele õpetatakse?“ (2023).


Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis on rakenduskõrghariduse õppekava „Sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korraldus“ ja magistriõppe kava „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“.

Avaldusi rakenduskõrghariduse õppesse saab esitada 12.–26. juunini, magistriõppesse kuni 26. juunini.

Loe ka artiklit „Esimese aasta kogemused õppekavast „Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon“ (2023).


Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudis Lääne-Virumaal Mõdrikul saab õppida sotsiaaltöö rakenduskõrghariduse õppekaval.

Päevaõppes on 25 ja sessioonõppes 35 tasuta kohta. Lisaks on 25 tasuta kohta sessioonõppes Ida-Virumaal õiglase ülemineku fondi (ÕÜF) toel avatavas õpperühmas.

Avaldusi võetakse vastu 28. juunini.

Lisainfo kooli kodulehel.

Loe ka artiklit „Mõdriku teenusmajanduse instituudis saab sotsiaaltöö selgeks praktika käigus“ (2024).