Liigu edasi põhisisu juurde
Sotsiaaltöö

Alustas sotsiaalvaldkonna taskuhääling

Uudis

Detsembris alustas Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (ESTA) oma taskuhäälinguga Sotsiaalhääling. Saatejuhid on Kelli Ilisson ja Brigitta Õunmaa.


Sotsiaalhäälingu logoEesmärk on populariseerida sotsiaalvaldkonna tööd, luua tänapäevane platvorm, kust tulevased ja praegused sotsiaalvaldkonna töötajad ning teised huvilised saaks ammutada infot ja ideid.

Sotsiaalhäälingu idee tekkis praktilisest vajadusest: meil on suurepärane erialaajakiri, mida lugeda, kuid puudub laiapõhjaline podcast, mida kuulata. Usinad taskuhäälingute kuulajad Kelli ja Brigitta tundsid sellest puudust. Õnneks läks ideega kaasa ka ESTA. Tänapäeva kiire elutempo ja tegemiste kõrval on podcast info ammutamise väga hea võimalus, näiteks saab kuulamise suurepäraselt ühendada sportimise, koristamise, auto-bussi-rongisõidu või lihtsalt jalutuskäiguga.

Sotsiaalvaldkonnas on oluline osa saada kolleegide ideedest ja kogemustest, neid mõista ja mõtestada. Tihti aga napib muude tööde-tegemiste kõrvalt aega sisulisteks laiemateks aruteludeks. Taskuhääling pakub võimaluse arendada nii mõnusat diskussiooni kui ka seda kuulata. See loob võimaluse tutvuda valdkonna inimestega ja saada osa nende mõtetest ning tegemistest. Näiteks esimeses saates rääkis Jane Väli, kuidas hoida rohkem ennast ja toetada ka kolleege. Teises saates aga aitas Jaan Aps mõtestada mõju hindamist sotsiaalvaldkonnas ja tõi välja praktilised võimalused koos näidetega.

Saatejuhid ja Jaan Aps
Brigitta Õunmaa, saatekülaline Jaan Aps ja Kelli Ilisson. Foto: erakogu

Saadete külalised ongi erineva taustaga põnevad ja inspireerivaid inimesed, kellega koos arutletakse sotsiaalvaldkonna arengu ning võimaluste üle. Eelkõige soovitakse tekitada lahenduste leidmisele suunatud arutelusid. Räägitakse asjalikult sellest, mida on vaja arendada, kuid ka unistatakse ja mõeldakse loovalt. Sotsiaalvaldkonnas on väga palju ägedaid inimesi, keda järjest saatesse külla kutsuda!

Mõtteid selle kohta, mida sotsiaalhääling võiks kajastada, või soovist ise külalisena üles astuda saab teada anda sotsiaalhaaling@gmail.com.

Sotsiaalhäälingut toetatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi meetmest „Tööturul osalemist toetavad hoolekandeteenused“.

ESTA juhatuse esimees Sirlis Sõmer-Kull: „ESTA peab oluliseks sotsiaalteemadel oluliste arutelude tõstatamist nii valdkonna töötajate hulgas kui ka laiemalt ühiskonnas. Mul on väga hea meel, et Kelli ja Brigitta sotsiaalhäälingu mõtte peale tulid ja selle ESTA-le välja pakkusid. ESTA on koht, kus valdkonna heaks midagi ära teha soovivad inimesed saavad oma ideid realiseerida. Oleme avatud ja aitame ellu viia iga hea algatuse sotsiaalala töötajate kogukonna heaks.“