Liigu edasi põhisisu juurde

Räägi välja!

Kampaania

Turvaseksi kampaania "Kumm on seks" teema on taas suhtlemisprobleemid, mis on takistuseks kondoomi kasutamisel.

Kampaania periood: 8.09.2015

Sihtrühm:

Seksuaalselt aktiivsed noored vanuses 18-25, selles sihtrühmas on noortel enim partnereid ja ka kaitsmata vahekordi, mis teeb nad riskigrupiks nakatumisel HIV-i ja teistesse seksuaalsel teel levivatele haigustele.

Kampaania eesmärk:

Kampaania rõhutab kondoomi kasutamise vajalikkust ja toetab inimesi partneriga turvaseksiga seotud teemade arutamisel.

Lühifilm:

Kampaania jaoks tehti lühifilm "Räägi välja", mis toob välja elulised intiimsed olukorrad: kuidas lahendatakse kondoomi kasutamisega seotud ebamugavusi ning eelarvamusi ja kuidas sellest omavahel räägitakse.

Senise teavitustöö tulemusel on teadmine kondoomist kui kõige kindlamast vahendist HIV-i ja teiste seksuaalsel teel levivate haiguste vältimiseks jõudnud praktiliselt kõigi noorteni. Uuringud aga näitavad, et teadmist ei kasutata alati praktilises elus, ühe põhjusena pärsib kondoomi kasutamist julgus sellest rääkida.

Film räägib lugu kolmest paarist ühel suvisel suvilapeol, loojateks on Rain Tolk ja Andres Maimik. Loodud on nii eesti- kui venekeelses versioon, venekeelse filmi jaoks kirjutas erialdi stsenaariumi Eestis elav vene kirjanik P.I. Filimonov.

Lühifilmi on saab kasutada koolides kaasaegse õppematerjalina, mis annab võimaluse arutleda, kuidas sarnastes olukordades partneriga rääkida. Film 20 minuti pikk ning sellest on olemas ka interaktiivne versioon, mis võimaldab lugusid vaadata ja nende üle arutleda eraldi.

Lühifilmi saab vaadata hiv.ee veebilehelt.

Kanalid ja materjalid:

Facebooki leht eesti keeles vene keeles

Plakat eesti keeles vene keeles

Pressiteade.