Tule õpi psühhosotsiaalse suuna superviisoriks ja coachiks
Taas on Eestis võimalik õppida valdkonna superviisoriks ja coachiks. Rahvusvahelise supervisiooni ja coachingu instituudi (ISCI) programmi lõpetanul on pädevus juhtida individuaalset ja grupisupervisiooni ning töötada meeskondade ja organisatsioonidega.
Triin Vana, ISCI superviisor ja coach
Üldisele superviisori pädevuse omandamisele lisaks õpitakse erisuguseid meetodeid, millega toetada psühhosotsiaalselt haavatavate gruppidega töötavaid spetsialiste ja organisatsioone. Väljaõpe annab supervisiooni ja coachingu oskused ning valmistab ette töötamiseks organisatsioonivälise või -sisese superviisorina.

Õpe kestab 2,5 aastat, esimene õppesessioon on selle aasta 27.–29. novembril, lõpetamine mais 2028. Õpe toimub kolmepäevaste sessioonidena (neljapäevast laupäevani) üle kahe või kolme kuu.
Kursuse põhiõppejõudud on Piret Bristol, Tiina Merkuljeva ja Triin Vana, kelle tugevaks küljeks on valdkonna tundmine nii supervisiooni praktika kui ka varasema valdkondliku töökogemuse kaudu. Põhiõppejõududele lisaks kaasatakse koolitajaid nii Eestist kui ka välispartnerite hulgast.
Keda oodatakse õppima?
Ootame osalema spetsialiste ja juhte, kellel on töökogemus sotsiaalhoolekandes, tervishoius, noorsootöös, tööhõives, ohvriabis, kriminaalhoolduses, tugihariduses, õiguskaitses, pagulasabis, psühholoogias või teistes psühhosotsiaalse töö valdkondades. Üks eelmise õpperühma lõpetanutest, kes tegutseb nüüd ka ise superviisori ja coachina, kirjutab: „Soovitan seda programmi kõigile, kes soovivad kiirendust oma enesearenguteel või teha karjääris muutusi. Inimesele, kes on valmis enda sisse vaatama ja arenema. Kindlasti ka sõbrale, kes huvitub supervisioonist, laiemast maailmapildist ja enesearengust ning on valmis tulemuse nimel pingutama. Kui nähtus nimega supervisioon tal silma särama lööb.“
Programmi lõpetajate mõtted
Palusime psühhosotsiaalse suuna superviisori ja coachi väljaõppe 6. lennu lõpetajatel jagada oma kogemusi: mis muutis programmi nende jaoks eriliseks ja kuidas nad rakendavad õpitut töös ja isiklikus elus. Programmis osalejad jagasid selliseid mõtteid.
„Minu teekonda superviisoriks ajendas uudishimu ja usk muutuste edasiviivasse jõusse, valisin õppimise ISCI-is. /…/ Väärtustan koosõppimist, mis julgustas mind avaldama mõtteid, väljendama tundeid, muutis enesekindlamaks ja tõstis eneseusku. Selle teekonna kõige suuremateks taipamisteks pean rahu tegemist asjadega, mida muuta ei saa, enda aktsepteerimist sellisena nagu olen ning tänulikkust. Kursusekaaslaste ja õppejõudude toetus ja tagasiside julgustavad mind käima oma rada – olema mina ise.“
„Väärtustan kogemuspõhist õpet. Praktiseerimine sessioonide vahelisel ajal on olnud hea võimalus siduda teooria praktikaga, rakendada õpitut ja koguda kogemusi. Põnev ja inspireeriv oli osaleda ka vaatluspraktikal, jälgida tegutsemas erineva tausta ja käekirjaga kutselisi superviisoreid.“
„Kogu õpe on olnud mulle väärtuslik. Vaatan ja mõtestan oma tööd ka superviisori vaatepunktist, asutan õpitut keerulistes suhtlemisolukordades. Olen teadlikumalt kohal kõigis oma rollides ja tegevustes. Elan huvitavat ja tähendusrikast elu.“
„See programm on õpetanud nägema ja mõistma laiemat pilti, süsteemi, arendanud nii tööalaselt kui ka isiklikult. Olen mõistvam, valdan võtteid (nii uusi kui vanu paremini) erinevate olukordade lahendamisel, näen asju laiemalt kui varem. Ja loovus hakkab vaikselt jälle üles ärkama, see teeb rõõmu. Naudin sessidel käimist ja seda head energiat, mis meil üleval on.“
„Hindan väga, et on olnud välisõppejõudusid. See on olnud väga põnev, inspireeriv ja andnud aimdust ka rahvusvaheliselt tehtavast. Ja kinnituse, et meie põhiõppejõud on väga head!“
„Kõige olulisem kasu on olnud kindlasti minu eneseareng, osakus märgata protsesse ja jälgida nende kulgu. Väga oluliseks kasuks pean grupiliikmete ja õppejõudude toetust poolt. Huvitavad, rõõmsad kaaslased koos moodustavad inspireeriva kogukonna. Ma naudin õppeprotsessi ISCI-s. See on kirgas värvilaik hallis argipäevas.“
Väljaõppesse registreerumiseks ja küsimuste korral saab võtta ühendust Piret Bristoliga e-posti aadressil piret.bristol@isci.ee või numbril 501 6806.
Rohkem infot algava väljaõppe kohta leiab ISCI kodulehelt.
Väljaõpet tutvustavad töötoad toimuvad:
14. mail Tallinnas ja 17. mail kell 11.00 Tartus.
Info ja registreerumine: piret.bristol@isci.ee