Skip to content
Sitemap

Social Work Sotsiaaltöö

naine vaatamas fotoalbumit
Metoodika

Tähenduslikke kogukondlikke sidemeid otsimas. Vaimse tervise raskustega inimesed kaasuurijatena

Artikkel kajastab Tartu ülikooli teadus- ja arendustöö projekti üht osa, mille keskmes on vaimse tervise raskustega inimeste võimalused luua vastastikuseid suhteid naabruskonna inimestega ja leida kogukonnas kohti, mis soodustavad nende personaalset taastumist. Uuring on ainulaadne, sest vaimse tervise raskustega ehk läbielatud kogemusega inimesed osalesid kaasuurijatena andmete kogumises, kasutades selleks loovmeetodeid.
tudengite arutelu
Metoodika

Kogemusteadmised sotsiaaltöö kõrghariduses

Personaalse taastumise mõtteviisi levik, taastumisliikumine ja sarnases olukorras inimestelt abi saamine on eri riikide sotsiaaltööd ning vaimse tervise valdkonda suuresti muutnud. Järgmise sammuna pööratakse nüüd sotsiaaltöö (aga ka psühhiaatria, õenduse) erialade õpetamisel ülikoolides järjest enam tähelepanu kogemusteadmistele.
päikesepaiste
Metoodika

Inimese tervikkäsitlus: taastumise põhimõtted ja CARe metoodika

CARe mõtteviisi ja metoodikat on Eesti hoolekandes rakendatud juba 2001. aastast. Selle lühikese akronüümi taga olevat suurt sisu on tutvustatud ka Sotsiaaltöö ajakirjas. Värskendan lugeja teadmisi, toon uusi vaatenurki põhimõtete praktikas rakendamisele ja vahendan koolitusel osalenud sotsiaaltöötajate kogemusi.

Blog archive (year)