Skip to content

Kanepist loobuda soovijad saavad nüüd abi ka veebinõustamisena üle Eesti

Uudis

Neile, kes tunnevad, et kanepitarvitamine mõjutab nende igapäevaelu, pakub tuge Tervise Arengu Instituudi algatatud ja MTÜ Peaasjad Nõustamine ellu viidav programm “Valik”, mis on nüüd näost näkku nõustamisest laienenud üle Eesti, toimudes ka veebinõustamistena.

Eriolukord on lõppenud, kuid keegi ei oska praegu veel hinnata selle lühi- ega pikaajalist mõju vaimsele tervisele. Pingelise olukorraga toimetulemiseks kasutavad inimesed erinevaid meetodeid ja üks neist võib olla kanepi tarvitamine. Programmi võib pöörduda kõikide kanepi tarvitamisest tingitud muredega, olgu selleks keeruliseks muutunud suhted lähedastega, keskendumisvõime vähenemine, raskused uinumisel või kanepi ostuks kuluva raha summa suurenemine.

„Meie eesmärk on motiveerida kanepit tarvitavatel inimestel leida üles põhjused, mis kanepi tarvitamiseni on viinud ning läbi nõustamise suunata neid kanepitarvitamist vähendama või lõpetama. Kui varem oli programm kättesaadav vaid Tallinnas ja toimus füüsiliste kohtumistena, siis eriolukord tingis kohtumisi läbi viima veebinõustamise vormis. See aga andis võimaluse teenus üle-eestiliseks laiendada,“ ütles Kadri Pahla MTÜ-st Peaasjad Nõustamine.

Programmis saavad osaleda nii eesti kui ka vene keelt kõnelevad inimesed alates 17. eluaastast. Nõustamine koosneb ühest kuni kuuest nõustamisseansist ning see on kliendile täiesti tasuta. Osalemiseks tuleb helistada või saata sõnum telefoninumbrile 516 3356 (tööpäevadel kella 9–17), kirjutada kanep@peaasi.ee või registreeruda https://registratuur.peaasi.ee. Nõustamine toimub veebinõustamise vormis, aga soovijad saavad jätkuvalt eelnevalt kokku leppides nõustamisele tulla ka Maneeži 3, Tallinn.

Nõustajateks on MTÜ Peaasjad Nõustamine pikaajalise kogemusega professionaalid, kellel on Eestis ainulaadne kogemus toetamaks inimesi, kes soovivad kanepi tarvitamist vähendada või lõpetada, kuid vajavad selleks tuge.

Programmi „Valik“ algatasid Tervise Arengu Instituut, Justiitsministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet ja seda rahastab TAI. "Valik" kutsuti ellu, et pakkuda karistuse asemel abi saamise võimalust.

Lisainfo: www.narko.ee ja www.peaasi.ee