Skip to content

Ajakiri Sotsiaaltöö tähistab konverentsiga oma 25. sünnipäeva

Uudis

14. septembril algusega kell 12.00 toimub Tallinnas Tallink SPA konverentsihotellis ajakirja Sotsiaaltöö 25. sünnipäevale pühendatud konverents.

Sellel aastal täitus veerand sajandit Eesti sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika erialaajakirja Sotsiaaltöö esimese numbri ilmumisest. Ajakirja annavad välja Tervise Arengu Instituut ja sotsiaalministeerium koostöös valdkonna asjatundjatest koosneva toimetuse kolleegiumiga.

„Kuna sotsiaaltöö nõuab selle tegijatelt väga head teoreetilist ettevalmistust, meetodite ja eriala väärtuspõhimõtete tundumist, siis aitab ajakiri Sotsiaaltöö kaasa väga paljude sotsiaaltöö alal töötavate inimeste enesearendamisele. Ajakiri pakub ka häid võimalusi info ja kogemuste vahetamiseks,“ selgitab ajakirja ülesandeid selle vastutav toimetaja Regina Lind. „Veel üheks ajakirja oluliseks rolliks on sotsiaaltööd väärtustavate inimeste võrgustiku kooshoidmine.“

Lisaks sotsiaalvaldkonna spetsialistidele ja üliõpilastele mõeldud ajakirjale koostab toimetus iga kuu ka valdkonna uudiseid koondava elektroonilise uudiskirja, millega saavad liituda kõik sotsiaaltöö huvilised.

Ajakirja juubelikonverentsi osalejaid tervitavad sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo ja Tervise Arengu Instituudi direktor Annika Veimer.

Veebi vahendusel astub üles Stirlingi Ülikooli prof. Lena Dominelli, kes peab ettekande teemal „Roheline sotsiaaltöö, keskkonna olukorra halvenemine ja sotsiaaltöö väljakutsed.“

Järgneb Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsiooni podcasti Sotsiaalhääling avalik salvestus, kus ajakirjaga seotud inimesed arutlevad sotsiaaltöötajate toetamise üle Eestis.

Lisaks tutvustatakse suvel valminud omavalitsusjuhtidele ja volikogude liikmetele koostatud infomaterjali Tervemad ja paremini toime tulevad linna- ja vallakodanikud: ennetus ja sotsiaaltöö.

Konverentsist tehakse otseülekanne, mida on võimalik jälgida nii Tervise Arengu Instituudi Youtube’i kanalis kui ka ajakirja Facebooki lehel