Liigu edasi põhisisu juurde

Vabanduse leiab alati (sügis)

Kampaania

Kampaania on jätk 2012. aasta veebruaris ja märtsis toimunud kampaaniale "Vabanduse leiab alati", mis räägib alkoholi pikaajalistest kahjulikest tervisemõjudest.

Kampaania periood: 5.11.2012 -  25.11.2012

Sihtrühm:

25-44-aastased inimesed, kes joovad alkoholi üle riskipiiride. Kampaania teadvustab, et ka mõõdukas alkoholitarvitamine kätkeb endast riske tervisele ning teeb organismile kahju. Esimesed märgid alkoholi mõjust tervisele ei ole sageli ohtlikud ning neid kiputakse tahtlikult või tahtmatult seostama muude põhjustega kui alkohol.

Uuendusena toodi kampaania ajal välja alkokalkulaatori mobiiliversioon. Alkokalkulaatorit saab kasutada nii ühekordse abimehena kui ka päevikuna alkoholitarbimise pikemaajaliseks jälgimiseks, järelduste tegemiseks ning vajadusel tarbimise vähendamiseks. Selle leiab veebiaadressilt alkoinfo.ee või otselingina kalkulaator.alkoinfo.ee.

Veebilehel alkoinfo.ee oli võimalik jagada spetsialistidega oma muret alkoholi teemal ja küsida küsimusi. Küsimustele vastasid üldarst, psühholoogid ja psühhiaatrid.

Kanalid ja materjalid:

Kampaania raames toimus ka konverents "Teadmistelt tegudele" ning anti välja alkoholteemaline erileht, mis ilmus ajalehe „Postimees" vahel.

Kampaania materjale jagati ka perearstikeskustes ja polikliinikutes.

Kampaaniat rahastas Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programmi "Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2012" raames ning see on osa Tervise Arengu Instituudi tegevuskavast alkoholikahjude vähendamiseks.