Julge rääkida!
Kolmas kampaania seeriast "Kumm on seks" kutsub oma partneriga seksist ja seksuaaltervise teemadest julgemalt rääkima.
Kampaania periood: 27.05.2013 - 21.07.2013
Sihtrühm:
Mehed ja naised vanuses 19-25. Selles vanuses noortel kõige enam partnereid, sealhulgas kaitsmata vahekordi juhuslike partneritega ja võetakse ka kõige enam riske. Kuigi enamik noortest teab, et kondoom kaitseb HIV ja seksuaalsel teel levivate infektsioonide (STLI) eest, kasutatakse juhuvahekorras kondoomi vaid 50% juhtudest ja püsipartneriga 14% juhtudest. Probleemi olemasolu kinnitab ka STLI statistika, nakatunute osakaal on nimetatud vanuserühmas suurim.
Kampaania eesmärk:
Teadvustada mõlema poole vastutust enda ja seksuaalpartneri kaitsmise eest STLI ja HIV eest, kasutades kondoomi alati, kui partnerid ei ole testitud. Pakkuda abi ja nippe, kuidas muuta suhtlemine turvaseksi teemal lihtsamaks ja seksuaalelu seeläbi turvalisemaks
Sõnum:
Käesoleva kampaania kesksel kohal on partneritevahelise suhtlemise teema, sellest ka kampaania sõnum „Julge rääkida“. Kondoomi kasutamine on sageli seotud piinlikkustundega, eriti juhusuhetes. Sageli ei julgeta end piisavalt kehtestada ja kondoomi kasutamise teemat tõstatada. Kondoomi kasutamisega võib tekkida ka probleeme. Enamik kondoomi kasutamisega seotud probleeme on lahendatavad suhtlemisega olenemata sellest, kas tegu on püsisuhtega või ajutisemat laadi suhetega.
Kanalid ja materjalid:
- videoklipp Julge rääkida - kontor ja Julge rääkida - kohvik televisioonis;
- bännerreklaam internetis;
- plakatid välimeedias;
- reklaam trükimeedias;
- plakatid ühistranspordis;
- Ida-Virumaal reklaamid kauplustes ja kinos;
- pressiteade.
Kampaanialehele loodi nippide osa, mis on abiks kondoomi teemal rääkimisel. Kampaania käigus loodi ka flirtimislausete rakendus, mis sisaldab ka ka kondoomi meeldetuletavaid sõnumeid. Veebilehel sai osaleda ka flirtimislausete võistlusel, kus parimad said auhinna.
Toetavateks tegevusteks teavitustöö rannajalgpalliüritustel, baarides ja ööklubides.
Kampaania toimub koostöös Eesti Seksuaaltervise Liiduga, kes pakub noortele tasuta nõustamist nii nõustamiskeskustes kui veebis aadressil amor.ee.
Kampaaniat rahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programmi "Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013-2014" raames ning see on osa Tervise Arengu Instituudi tegevuskavast HI-viiruse leviku ja kahju vähendamiseks.