Liigu edasi põhisisu juurde

Personaalmeditsiini uudiskiri

abstraktsed molekulid

Polügeense riskiskoori analüüsimise ja raporteerimise arendamine

Polügeensete riskiskooride (PRS) kasutamist peetakse tulevikulahenduseks, mille abil saab ennetada haigusi ja hoida kontrolli all nende avaldumist ning kulgu. Seda saab teha riskide hindamise ja seejärel nende maandamisega, määrates vajalikku ravi või kohandades patsiendi tervisekäitumist.
meditsiiniline konsultatsioon, arst ja patsient

Polügeensete riskiskooride kasud, ohud ja puudujäägid

PRS-ide abil saab tegeleda haiguste ennetamisega kulutõhusamalt, panna täpsemaid diagnoose ja määrata patsiendile kõige paremini sobiv ravim. Ent kaaluda tuleb ka võimalikke ohte – PRS-ide töökindlust, nende võimalikku väärkasutamist ja tulemuste vääriti mõistmist. Seda nii kliiniliselt kui ka ühiskonnas laiemalt.
tehisintellekt

Tehisintellekt kui personaalmeditsiini alus onkoloogias

Vähikoormus ühiskonnas on globaalne probleem, mille üheks lahenduseks võiks olla haiguse õigeaegne diagnoosimine, ent teisalt on kasvajatel omadus levida, ravijärgselt taastekkida ja omandada ravimresistentsus. Tehisintellekt, masinõpe ja järgmise põlvkonna sekveneerimine on muutnud meie tervishoiusüsteemi mitmeid tahke, rajades teed suurte andmemahtude aja- ja kulusäästlikule analüüsimisele.

Arhiiv (aasta)