Liigu edasi põhisisu juurde

Personaalmeditsiini uudiskiri

geneetika, geneetiline test

Geneetilised testid Eesti tervishoius

Eesti tervishoius on geneetilisi teste kasutatud laialdaselt juba aastakümneid, kuid nende arengut viimase kümnendi jooksul võib pidada mitmeski mõttes murranguliseks. Uudsed testid muudavad tervishoiu veelgi personaalsemaks, leides igale patsiendile sobivaima ravi, ravimi või jälgimisplaani.
Küsiv käsi

Mida küsivad perearstid ja -õed personaalmeditsiini kohta?

Projektiga „Personaalmeditsiini rakendamine Eestis“ soovitakse luua 2023. aastaks suutlikkus genoomiandmete laialdasemaks kasutamiseks, sealhulgas rinnavähi riskiskooride arvutamiseks ja farmakogeneetiliste ehk personaalsete ravimiotsuste toetamiseks. Selleks, et loodava võimekuse abil saaks tulevikus võtta teenused edukalt kasutusele, on oluline tervishoiutöötajate ettevalmistus.
arst, geneetika

Geneetilised testid – kellele ja milleks

Meditsiinilisel eesmärgil kasutatavad testid on mõeldud patsientidele, kel on juba kindel diagnoos või kahtlus diagnoosile. Nii testi komponendid, testi tegemine kui ka analüüs on kontrollitud täielikult ja tulemusi tõlgendavad spetsialistid. Otse tarbijale suunatud teste saab seevastu inimene tellida ise ja tulemusi ei saa tõlgendada spetsialisti abil. Millised on sellega kaasnevad väljakutsed?

Arhiiv (aasta)