Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Kampaania

Alkoholi liigtarvitamise ennetuskampaania „Vähem on parem“

Millal:
20. oktoober 2014 – 16. november 2014 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Kontaktinfo:
Helen Noormets 
Telefon:
659 3987 
Tutvustus:

Tervise Arengu Instituut viib 20. oktoobrist 16. novembrini 2014 läbi alkoholi liigtarvitamise ennetuskampaania „Vähem on parem". Tegu on jätkuga märtsis-aprillis toimunud kampaaniale. Kampaania põhineb samal loovlahendusel, kuigi osasid sõnumeid on värskendatud, näidatakse kahte uut reklaamklippi ja plaanis on ka sihtrühma tähelepanu tõmbavaid aktsioone.

Kampaania sihtrühm on 20–35-a mehed ja naised, kes tarvitavad alkoholi üle riskipiiride ning kes on vähemalt mõnel korral mõelnud, et peaks vähem jooma. Kampaaniaga loodetakse mõjutada just seda osa ühiskonnast, kes hakkab esimesena muudatusi omaks võtma.

Kampaania eesmärgid:

  • suunata sihtrühma mõtisklema enda suhte üle alkoholiga („miks ma joon") ja vaagima, mida ta alkoholitarvitamisega tegelikult võidab või kaotab
  • andes alkoholitarvitamise vähendamise ideele positiivset sisu, aidata pikaajaliselt kujundada normaalsust, kus alkoholitarvitamine ei oleks eduka, kaasaegse elustiili osa

Kampaania sõnum: Vähem on parem

Alkoholitarvitamist ka inimest kahjustaval tasemel võib täna pidada Eesti ühiskonnas normiks. Alkoholi mittetarvitamine ei ole täna ihaldusväärne valik ja selle tendentsi muutmine on pikaajaline protsess. Kampaania kutsub üles inimest mõtlema, milline on alkoholi roll tema elus ja milliseid positiivseid muutusi võiks tema elus toimuda alkoholitarvitamise vähendamise tulemusel. Kampaanias on kasutatud lugusid, mis lähtuvad sihtrühma uuringust ja mis võimaldavad samastumist erinevatele sihtrühmagruppidele. Erinevad inimesed jutustavad oma loo, näidates, et hea elu ei pea sisaldama alkoholi, pigem vastupidi.

Kampaania materjalid:

Kampaaniat rahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programmi "Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013–2014" raames ja see on osa Tervise Arengu Instituudi tegevuskavast alkoholi liigtarvitamise kahju vähendamiseks.