Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Kampaania

Südamekuu

Millal:
01. aprill 2018 – 30. aprill 2018 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Kontaktinfo:
Käroliin Andrejeva 
Telefon:
659 3972 
Tutvustus:

25 aastat tagasi alustati Eestis südameveresoonkonna haiguste ennetamist ja toimus esimene südamenädal. Nüüdseks on südamenädalast välja kasvanud südamekuu, mis toimub taaskord aprillis.

Südamekuu eesmärgiks on tutvustada elanikkonnale südamehaiguste riskifaktoreid, nende vältimist ja nendega toimetuleku võimalusi, samuti mõjutada inimeste suhtumist oma südame tervisesse.

Kutsume taas kõiki maakondi, kohalikke omavalitsusi ja kogukonnaliikumisi korraldama aprillikuu jooksul oma kodukohas erinevaid liikumisüritusi (kõndimine, jooksmine, rattasõit, pallimängud, orienteerumine, matkad jne). Seekord võiksid üritused olla pigem suunatud looduses liikumisele. Liikumissoovitused leiate Eesti toitumis ja liikumissoovitused 2015 raamatust.

Kui vajate inspiratsiooni, siis soovitame vaadata rakendusi Avastusrada.ee ja EV100 liikumisäpp FIT100. Samuti soovitame kasutada oma ürituste läbiviimisel terviseradu ja RMK matkaradu. Looduses liikudes on võimalik kaasa aidata ka Eestis elavate liikide leviku kaardistamisele, loe lähemalt loodus.keskkonnainfo.ee.

Südamearstid käsitlevad seekord liikumise kõrval ka seksuaalse düsfunktsiooni teemat kui varajast hoiatust südamehaiguste riski kohta.

Südamekuu plakati ürituste levitamiseks leiad siit.
Kasutada sobivad ka faktilehed.

Margus Viigimaa ja Urmo Kiitam kirjutavad terviseinfo.ee blogis sellest, kuidas regulaarne liikumine parandab meeste südametervist ja seksuaalelu.