Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Koolitus

Teavituskampaania „Aitäh, ema! Aitäh, isa!“

Millal:
09. oktoober 2017 – 05. november 2017 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Kontaktinfo:
Juta Teller 
Telefon:
659 3970 
Tutvustus:

aitahemaisaTervise Arengu Instituudi kampaania „Aitäh, ema! Aitäh, isa!“ kutsub lapsevanemaid üles kaitsma oma lapsi alkoholi eest kuni täiskasvanuks saamiseni.

Kampaania on eelkõige suunatud 10–12-aastaste laste vanematele. Selles vanuses hakkavad noortel tekkima esimesed kokkupuuted alkoholiga.

Kampaania eesmärk on, et lapsevanemad võtavad omaks idee, et selgelt kokkulepitud reeglid, mille kohaselt alkoholi enne täisealiseks saamist ei tarvitata, aitavad laste alkoholitarvitamist edasi lükata ja vähendada. TAI soovib kampaaniaga toetada lapsevanemate usku oma võimesse laste käitumist mõjutada ning seda ka teismeeas, kui tundub, et lapse elu mõjutavad nii paljud teised tegurid, mida ei ole alati võimalik kontrollida. Lisaks annab kampaania värskeimaid teadmisi alkoholi mõjust noore aju arengule.

Noorte alkoholitarvitamine ei ole paratamatu. Lapsevanemad saavad seda ära hoida kõige paremini siis, kui nad seavad selged piirid, et nende peres enne täiskasvanuks saamist ei jooda. Kokkulepe toimib ainult juhul, kui laste ja vanemate vahel on toetavad ja usaldavad suhted, reegleid põhjendatakse ning arutatakse lapsega.

Kampaania kasutab nii teleklippe, välimeedia-, raadio- kui internetireklaami. Veebilehelt tarkvanem.ee leiab vanemlikke oskusi arendavad õppevideod ja informatiivsed videod alkoholi mõjust aju arengule ning alkoholiteemaliste artiklite sarja, mis toetavad lapsevanemaid piiride seadmisel ja probleemide mõistmisel.

Tarkvanem.ee lehel töötab kampaania ajal ka e-nõuandla, kus nõustaja vastab saabunud küsimustele alkoholi ja lastekasvatamise teemal.

Teleklipp "Aitäh, ema!"
Teleklipp "Aitäh, isa!"

Meediakontakt: Gea Otsa, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete juht, tel 659 3810, 526 6464, gea.otsa@tai.ee