Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Koolitus

Oktoober TAI tervisekalendris. Vaimne tervis: heaolu töökohal

Millal:
01. oktoober 2017 – 31. oktoober 2017 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Tutvustus:

Tööst rääkides kõlavad tavaliselt mõisted tulemuslikkus, efektiivsus ja tootlikkus - et asjad saaksid tehtud tõhusamalt, kvaliteetsemalt, väiksemate kuludega. Veidi vähem räägitakse inimeste heaolu olulisusest ja selle tagamise võimalustest töökohal ehk tööheaolust.

Tööheaolu kujundab nii töötaja ise, meeskond, organisatsioon kui juhtimine. Heaolu kirjeldamisest lihtsam on seletada selle puudumise mõju – madala tööheaoluga ettevõtetes on seotust, pühendumist ja motivatsiooni keeruline saavutada.

Mis on tööheaolu?

Oktoobri on TAI oma tervisekalendris pühendanud tööheaolule. 

Tervise Arengu Instituut alustas 2016. aastast tervisekuude traditsiooni, mis on mõeldud abiks tööandjate tervist toetavatele tegevustele.

Tervisekalendris on üheksa kuud jaotatud erinevate terviseteemade vahel. Teemade jaotus lähtub aastarütmi terviseriskide, tervisetähtpäevade ja Tervise Arengu Instituudi korraldatavate traditsiooniliste kampaaniate toimumise ajast.

Tervisekuul osalemise ulatuse ja viisid saab iga organisatsioon ise valida. Selleks võib olla töötajate põhjalikum teavitus, neile aktiivse osalemise võimaluste pakkumine, uute oskuste õpetamine, heade kogemuste jagamine või muu tervist toetav tegevus.