Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Seminar

Tervist Edendavate Koolide võrgustiku suvekool

Millal:
17. august 2017 – 18. august 2017 
Kus:
Nelijärve Puhkekeskus
Keel:
Eesti
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Kava:

Ootame Tervist Edendavate Koolide võrgustiku liikmeid suvekooli, mis toimub 17.-18. augustil Harjumaal, Nelijärve Puhkekeskuses.

 

Suvekooli avame kell 11.00 uute liikmete vastuvõtmisega võrgustikku.

 

Järgnevalt tutvustab Tervise Arengu Instituudi mittenakkushaiguste ennetamise osakonna ekspert Tagli Pitsi uusi Eesti Toitumis- ja liikumissoovitusi ning räägib suhkrutest meie toidus.

 

Pärast lõunat annab TAI Seire ja hindamise osakonna juhataja Eha Nurk ülevaate Rahvastiku toitumise uuringu tulemustest.

 

Esimese päeva pärastlõunal ootab meid ees orienteerumisseiklus Nelijärve maastikul.

 

Rattaorienteerumise maailmameister Margus Hallik tutvustab orienteerumist kui head võimalust sportlikuks ajaveetmiseks ning viib läbi ala tutvustava koolituse, mille järgselt on võimalik meeskondadena (soovi korral ka individuaalselt) osaleda Nelijärvel toimuval orienteerumispäevakul, valides endale sobiva tempo ja raskusastmega raja. Tegu on lihtsa valikorienteerumisega, kus tulemuse saab kirja juba ainuüksi ühe kontrollpunkti läbimisega. Orienteerumisseiklus leiab aset suvekooli toimumispaiga vahetus ümbruses Nelijärve ilusal maastikul, mida ilmestavad väikeste järvede ümber kõrguvad oosid, kus palju teid ja radu.

 

Teise päeva hommikut alustame ühise sportliku virgutusega Nelijärve metsaradadel. Kõigil on võimalik valida endale sobiv tegevus, olgu selleks siis kõndimine, kepikõnd või jooks. Kepikõnniks palun võta endale soovi korral ise kõndimiskepid kaasa!

 

Kl 10.30 algavad TÜ Eetikakeskuse ja Tervise Arengu Instituudi poolt koostatud õpilastele mõeldud mängu „Väärtuste avastajad“ terviseteemalist lisa tutvustavad töötoad. Valida saab nelja töötoa hulgast ja kõigil on võimalik osaleda 2 töötoas.

 

Arvuti kütkes“ - Tiia Kõnnussaar, TÜ Eetikakeskus ja Kätlin Konstabel, Eesti Rakenduspsühholoogia Keskus

 

Joobes juht“ - Annika Teder, TÜ Eetikakeskus ja Riina Raudne, Terve Eesti Sihtasutus

 

Pesemata poiss“ - Õnne Allaje, TÜ Eetikakeskus ja Merike Kull, TÜ Liikumislabor

 

Õnnetu sõber“ - Mari-Liis Nummert, TÜ Eetikakeskus ja Reelika Kiivit, Seksuaaltervise Nõuandla

 

Töötubadesse registreerumine toimub kohapeal.

 

Suvekooli lõpetame kl 15.00.

 
Kontaktinfo:
Alice Haav 
Lisainfo:

Ootame võrgustiku liikmeid registreeruma esimesel võimalusel, aga hiljemalt 14. augustil kl 12.00! Registreerimislingi leiad siit.


Suvekoolis osalemine on tasuta, transport on omal finantseerimisel. Igast koolist on oodatud osalema kuni 2 inimest.


Kohtumiseni Nelijärvel!

 
Kava PDF: