Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Kampaania

Teavitus alternatiivsete tubakatoodete kahjulikest mõjudest

Millal:
25. oktoober 2016 – 04. detsember 2016 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Tutvustus:

01 delfi 995x300 esigaret


Kampaania eesmärk: juhtida tähelepanu e-sigareti, huuletubaka ja vesipiibu terviseohtudele.

Kampaania sõnum: e-sigaret, vesipiip ja huuletubakas pole nii ohutud, kui arvad.

E-sigareti tarvitamisel käivituvad hingamiselundites sigaretisuitsu mõjuga väga sarnased protsessid. Suureneb risk haigestuda samadesse haigustesse, mille riskiteguriks on sigaretisuitsetamine. Samuti ei aita e-sigareti tarvitamine suitsetamisest loobuda tõhusamalt kui olemasolevate ja ohutumate abivahendite kasutamine.

Vesipiibutubakas ahvatleb maheda maitse tõttu just neid, kes pole varem suitsu proovinud ega suitsetanud. Ent vesi ei püüa paljusid kahjulikke aineid kinni. Vesipiibu suits sisaldab suurtes kogustes süsinikoksiidi, tõrva, nikotiini ja raskemetalle. Sageli isegi rohkem kui sigaretisuits. Lisanduvad riskid, mis on tingitud vesipiibu jagamisest teiste inimestega. Mitme suitsetaja vahel vesipiibu huulikut jagades võib haigestuda C-hepatiiti, huuleherpesesse, hingamisteede viirustesse, tuberkuloosi ja maksapõletikku.

Huuletubaka ehk snusi tarvitamisel saadav nikotiinitase on organismis püsivam ja ühtlasem, mistõttu tekitab huuletubakas tunduvalt tugevama sõltuvuse kui sigaretitubakas. Kolmel neljast huuletubaka tarvitajast esineb suuõõne kahjustusi. Huuletubakas ei saasta küll ümbritsevat keskkonda suitsuga, kuid selle tarvitamine ei jäta kehas puutumata ühtegi elundit. Tekib oht haigestuda huule-, keele-, põse-, kõri- ja neeluvähki.

Kampaania kanalid:
• internet
• tubakainfo.ee.

Loe teavituskampaania pressiteadet.

Pressiinfo: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete juht, tel 659 3906, mob 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee