Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Kampaania

„Aitäh, ema! Aitäh, isa!“

Millal:
10. oktoober 2016 – 10. november 2016 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Kontaktinfo:
Juta Teller 
Telefon:
659 3970 
Tutvustus:

aitahisaTervise Arengu Instituudi kampaania „Aitäh, ema! Aitäh, isa!“ on võtnud eesmärgiks tuletada meelde lastevanematele, et kui laps enne täisealiseks saamist alkoholi ei tarvita, aitab see noore alkoholitarvitamise algust edasi lükata või tulevast alkoholi tarvitamist vähendada. Vanemate tauniv hoiak ning kokkulepitud reeglid on need, mis siin aitavad. Lisaks sellele annab kampaania värskeimat infot alkoholi mõju kohta noorele ajule. 

Kampaania on eelkõige suunatud 10-12-aastaste laste vanematele. Selles vanuses hakkavad noortel tekkima esimesed kokkupuuted alkoholiga.

Alkoholitarvitamine ei ole paratamatu. Lapsevanemad saavad seda ära hoida kõige paremini siis, kui nad seavad selged piirid, et nende peres enne täiskasvanuks saamist ei jooda. Kokkulepe toimib ainult juhul, kui laste ja vanemate vahel on toetavad ja usaldavad suhted, reegleid põhjendatakse ning arutatakse lapsega.

Kampaania kasutab nii teleklippe, välimeedia-, raadio- ning veebireklaami. Terve Eesti Sihtasutusega töötati välja graafilised klipid, mis selgitavad alkoholi mõju noorele. tarkvanem.ee  veebilehelt saavad vanemad nõuandeid ja abistavat infot.

Teleklipp "Aitäh, ema"
Teleklipp "Aitäh, isa" 

Kampaania on osa Tervise Arengu Instituudi vanemluse suunalistest tegevustest.

Meediakontakt: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete juht, 659 3906, 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee.