Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Kampaania

Turvaseksiteemaline kampaania „Kumm on seks“

Millal:
11. juuli 2016 – 28. august 2016 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Tutvustus:

4. juulist 28. augustini toimuv kampaania julgustab noori oma tervise eest veelgi suuremat vastutust võtma, kondoomist häbi ja hirmuta rääkima ning seda kasutama.

18–25-aastastele noortele suunatud kampaania eesmärk on tuletada meelde kondoomi kasutamise tähtsust ja rõhutada mõlema poole võrdset vastutust turvalise seksuaalelu eest.

Kampaania sõnum: Kumm on seks. Räägi asjast. Õigel hetkel.

Noorte seas on esimese vahekorra ajal kondoomi kasutamise tase väga olulisel määral tõusnud, kuid juhusuhetes on jätkuvalt kõrge nende osakaal, kes järjepidevalt kondoomi ei kasuta.

Julgustame läbi kampaania noori oma tervise eest veelgi suuremat vastutust võtma, kondoomist häbi ja hirmuta rääkima ning seda kasutama! Paarid ei tohiks loobuda kondoomist enne, kui ei ole koos end HIVi ja teiste infektsioonide suhtes testinud. Usalduslikus suhtes tuleb lisaks endale tähtsaks pidada ka partnerit.

Eesti on Euroopa Liidu riikide seas jätkuvalt esikohal uute HIV-i nakatunute osakaalu poolest. Praegu on meil HIV-i diagnoositud ligi 9400 korral, kuid diagnoositud nakatunute arv ei näita tegelikku HIV-levimust. Hinnatakse, et kokku võib Eestis olla kuni 11 000 HIV-i nakatunud inimest. Teistest STLI-dest diagnoositakse Eestis Terviseameti andmetel kõige enam klamüdioosi, vähem gonorröad ja genitaalherpest.

Suur hulk uuringuid kinnitab, et paarid, kes räägivad turvaseksist, kasutavad tõenäolisemalt ka kondoomi. Ka see, kui inimesed suudavad omavahel avatult seksist rääkida, aitab turvalisemale seksuaalkäitumisele kaasa. Lisaks kinnitavad uuringud, et need paarid, kes omavahel avatumalt seksist räägivad, on rohkem rahul ka oma suhtega.

Kampaania kanalid:

Loe teavituskampaania pressiteadet.

Pressiinfo: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete juht, tel 659 3906, mob 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee