Koolitused & sündmused

Tagasi nimekirja juurde

Kampaania

Teavitus passiivse suitsetamise kahjulikest mõjudest

Millal:
04. juuli 2016 – 28. august 2016 
Korraldaja:
Tervise Arengu Instituut 
Tutvustus:

Passiivse_suitsetamise_kampaania_20154. juulist 28. augustini toimuv kampaania juhib tähelepanu passiivse suitsetamise ohtudele.

Kampaania eesmärk on kutsuda suitsetajaid ümbritsevate inimeste tervisest hoolima ning mittesuitsetajaid oma õiguste eest seisma.

Kampaania sõnum: Rohkem kui 80 protsenti tubakasuitsust on nähtamatu ja levib ruumides märkamatult.

Nii suitsetajad kui ka mittesuitsetajad alahindavad tubakasuitsu kahjulikku mõju kõrvalseisjatele, ent mittesuitsetajal võivad tubakasuitsuses keskkonnas viibimise tagajärjel tekkida täpselt samad haigused mis suitsetajal. Tubakasuitsuses keskkonnas viibimine suurendab mittesuitsetajal riski haigestuda südame-veresoonkonnahaigustesse, kroonilistesse kopsuhaigustesse ja vähkkasvajatesse. Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel on iga kümnes tubakasuitsu tagajärjel surnud inimene ise mittesuitsetaja.

Passiivse suitsetamise tagajärjel kõige enam lapsed, kelle organism on alles kasvamisjärgus ja kellel puuduvad loomulikud kaitsemehhanismid tubakasuitsumürkide vastu. Selle tõttu esineb neil sagedamini hingamisteede ja kõrvahaigusi ning allergiaid. Ainuke viis oma peret ja koduseid kaitsta on mitte suitsetada nende läheduses. Suitsetamisel tekkivad ohtlikud kemikaalid ladestuvad mööblile ja autoistmetele ning jäävad sinna kuudeks, mõjutades märkamatult meie tervist.

Juhime tähelepanu, et kõrvalseisjate tervist kahjustab ka bussipeatustes, laste mänguväljakutel, randades, parkides ja väliüritustel suitsetaja.

Kampaania kanalid:

Loe teavituskampaania pressiteadet.

Pressiinfo: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete juht, tel 659 3906, mob 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee