Instituut

Tagasi

22. MAI 2017

Valik

Projekti eesmärgiks on pakkuda nõustamist ja vajadusel ka ravi politsei poolt kindlaks tehtud kanepitarvitajatelele (sh neile, kellel lisaks esineb stimulantide või alkoholi tarvitamist). Projekti läbib kuni 250 inimest, neist 75% suunab politsei karistuse alternatiivina.

Eestis on elu jooksul narkootikume tarvitanud hinnanguliselt ligi 20% rahvastikust. Kõige kõrgem on narkootikumide tarvitajate osakaal vanuserühmas 18-34 ning peamine tarvitatav aine on kanep. Kuigi nii väärteo- kui kriminaalmenetluse raames on praeguseks olemas võimalus suunata inimene karistuse asemel tema nõusolekul sotsiaalprogrammi, on seda võimalust kasutatud vähe. Põhjuseks see, et ei teata, millised on sobilikud programmid ning sobivaid teenuseid on ka vähe. Projektiga „Valik“ püütakse olukorrale leevendust tuua. Selleks töötatakse välja sõeltest narkootikumide kuritarvitamise hindamiseks (DUDIT) ning koostatakse olukorrale vastav nõustamine ja ravi kanepitarvitaja jaoks. Selle tulemusel paraneb nende inimeste sotsiaalne toimetulek ning väheneb riskikäitumine.

Koostööprojektis osalevad Tervise Arengu Instituut, Põhja prefektuur ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla. Projekti rahastab Justiitsministeerium. 

Projekti kestus: jaanuar 2017 - detsember 2018

Kontaktisik: Aljona Kurbatova, aljona.kurbatova@tai.ee, tel 659 3975