Tervise Arengu Instituut

Back

08 OCTOBER 2020

Euroopa Ennetusuuringute Ühingu aastakonverents Tallinnas

visit estonia vertical negative

EAS SF RGB ESTTervise Arengu Instituut korraldab koostöös Euroopa Ennetusuuringute Ühinguga (European Society for Prevention Research, EUSPR, www.euspr.org) 29.09–01.10.2021 Tallinnas ennetusteemalise teaduskonverentsi, mille fookuses on eetiline ennetus.

Konverentsi korraldatakse Euroopas 12. korda ning see toimub 2021. aastal esimest korda Eestis.

Ennetusteadus kogub Eestis aina suuremat tähelepanu, samas on tulemusliku ennetuse planeerimises, rakendamises ja hindamises mitmeid väljakutseid. Endiselt panustatakse pigem tagajärgedega tegelemisse ning puudujääke on ennetusega tegelevate inimeste teadmistes ja oskustes. Sageli pannakse ennetuse nime alla ebatõhusaid või ka kahjuliku mõjuga tegevusi. Ka on koostöö osapoolte vahel vähene. 

Ennetusteemalise konverentsi korraldamine Eestis aitab:

  • suunata ennetusele rohkem tähelepanu
  • panustada valdkondlikku huvikaitsetegevusse
  • mõjutada ennetuse kvaliteeti
  • anda edasi ennetuse uuemaid teadmisi
  • soodustada kontaktide loomist ja võrgustike teket Euroopa praktikute ja teadlaste vahel
  • tuua Eestisse väliseksperte, kes saavad lisaks kõrgekvaliteedilisele konverentsile tutvuda Eesti kui huvitava ja mitmenäolise turismisihtkoha väärtustega.

Konverentsi läbiviimist toetavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus koostöös Euroopa Regionaalfondiga läbi rahvusvaheliste konverentside toetuse meetme. Projekti eelarve on 29903 eurot, millest EAS ja Euroopa Regionaalfond tagavad 70%.

Jälgi üritust siin https://fb.me/e/4IlVfcttx, et olla kursis konverentsi tegevustega