Uudised

Tagasi

Raport: Eesti on teinud olulise languse tuberkuloosi haigestumises, kuid on endiselt ohumaa

24. MÄRTS 2017

Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) ja Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa regiooni värske raport toob Eesti esile kui riigi, kus perioodil 2006–2015 on tuberkuloosi haigestumine kõige enam langenud - 8,2 protsenti aastas. Euroopa regiooni riikide seas oleme sellega neljandal kohal Aserbaidžaani (-14,4%), Makedoonia (-9.2%) ja Türkmenistani (-8.8%) järel. Euroopa Liidu riikides registreeriti 2015. aastal kokku 60 195 tuberkuloosijuhtu, kuid kogu Euroopa regioonis (siia hulka kuuluvad ka endised Nõukogude Liidu vabariigid) 323 000 uut juhtu. Eestis oli 2015. aastal 100 000 inimese kohta 16,5 tuberkuloosijuhtu, Euroopas Liidus keskmiselt 11,7. Sellega oleme Euroopa regioonis jätkuvalt 18 kõige kõrgema haigestumusega riigi seas.

Loe lisa...

 

Tervise Arengu Instituut alustab esmakordset täiskasvanute seksuaalkäitumise uuringut

16. MÄRTS 2017

Tervise Arengu Instituut (TAI) alustab täiskasvanud elanikkonna seksuaalkäitumise uuringut, mis oma sisult ja temaatika käsitlemise mahult on Eestis täiesti esmakordne. Varasemalt on keskendutud rohkem seksuaaltervise teistele tahkudele, näiteks reproduktiivtervisele ja pere loomisele, kuid seksuaalkäitumist ei ole varem nii põhjalikult uuritud.

Loe lisa...

 

Ajakirja Sotsiaaltöö värske number analüüsib haldusreformi mõju sotsiaaltöö korraldusele

06. MÄRTS 2017

Kohalike omavalitsuste ühinemise eesmärk on tekitada neile võimekus pakkuda nüüdisaegseid ja kvaliteetseid avalikke teenuseid ning mõjutada piirkondlikku arengut. Sotsiaaltöö värske numbri üks põhiteema on haldusreformi mõju kohalike omavalitsuste võimalustele osutada sotsiaalteenuseid.

Loe lisa...

 

Uued riiklikud toitumissoovitused pakuvad rohkem paindlikkust

09. MÄRTS 2017

Uued riiklikud toitumis- ja liikumissoovitused muudavad soovitatavad valkude, rasvade ja süsivesikute tarbimisvahemikud laiemaks ning mõnede vitamiinide-mineraalainete soovitused suuremaks. Toidusoovitustes on aga näiteks suurendatud soovituslikke puu- ja köögiviljade tarbimise koguseid, mida süüakse liialt vähe ka seni kehtinud soovituste järgi.

Loe lisa...

 

Ülemaailmne vähipäev tuletab meelde ennetuse olulisust

03. VEEBRUAR 2017

Laupäeval, 4. veebruaril tähistatakse kogu maailmas vähipäeva. Kuna vähihaigestumuse suurenemine nii Eestis kui mujal maailmas jätkub, on oluline meelde tuletada, et igaüks saab anda panuse vähist tingitud haiguskoormuse vähendamisse.

Loe lisa...