2016

Tagasi

Aitäh, ema! Aitäh, isa!

03. APRILL 2017


aitahemaAitäh, ema! Aitäh, isa!" kampaania eesmärk on lükata edasi ja vähendada noorte alkoholitarvitamist. Võtmeküsimuseks on kodused kokkulepped alkoholitarvitamise kohta. Lapsevanemate tauniv hoiak ja kokkulepitud reeglid, mille kohaselt alkoholi enne täisealiseks saamist ei tarvitata, aitavad laste alkoholitarvitamist edasi lükata ja vähendada. Lisaks annab kampaania värskeimat infot alkoholi mõjust noorele ajule.

Loe lisa...

 

Vähem on parem

03. APRILL 2017

vahemonparemKampaania kutsub üles inimest mõtlema, milline on alkoholi roll tema elus ning milliseid positiivseid muutusi võiks tema elus toimuda alkoholitarvitamise vähendamise tulemusel.

Alkoholitarvitamist ka inimest kahjustaval tasemel võib täna pidada Eesti ühiskonnas normiks. Inimestel on kalduvus alahinnata oma tarvitavaid koguseid ja tarvitamise riski, mõõdukana tunduvat alkoholitarvitamist ei peeta täna probleemiks. Harjumus erinevates olukordades alkoholiga lõdvestuda, meelt lahutada või stressi peletada on kerge tekkima ja alkoholitarvitamine võib hakata ületama riskipiire. Riskipiire ületades tõuseb märgatavalt tõsiste tervisehäirete ja haiguste risk. Kuid alkoholis sisalduv etanool on mürgine aine ja alkoholitarvitamine ei ole päris ohutu ühelgi tasemel.

Loe lisa...

 

Vähem alkoholi = rohkem elu

03. APRILL 2017

rohkemelu16Kampaania kutsub mõtestama alkoholi rolli seltskondlikus ajaveetmises ja suunab inimesi mõtlema vähema alkoholiga seltskondliku ajaveetmise kasudele. Kampaania on 2015. aastal alanud teavituse teine osa. Uudisena toimuvad alkoholivabad üritused „Pop up elamuspark“ Tallinnas, Tartus ja Pärnus, et pakkuda võimalust ise kogeda, milliseid elamusi kaine peaga pidutsemine võib pakkuda. Elamusparki pääsevad ainult kained inimesed (sissepääsul kontrollitakse alkomeetriga), kes on üle 18 a vanad.

Loe lisa...